Spořící účet u Komerční banky


Komerční banka má své nabídce hned několik spořících produktů. Kromě důchodového Spoření na penzi nabízí KB.cz Spořicí konto Bonus a KB Spořicí konto Bonus Aktiv. KB Spořicí konto Bonus je vhodné pro ty klienty, kteří chtějí spořit i menší částky – na tomto účtu je možné investovat peníze už od výše 5000 Kč. Kromě vyšších úroků než u běžného účtu patří k dalším výhodám možnost si své úspory kdykoliv vybrat a také ovládání přes internetové nebo telefonické bankovnictví. Konto je určeno pro majitele běžného účtu u Komerční banky.

KB Spořicí konto Bonus Aktiv je také bez výpovědní lhůty, ale nabízí ještě lepší úročení než konto Bonus. Je vhodné pro klienty, kteří chtějí vyšší zhodnocení svých financí a zároveň aktivně využívají produkty Komerční banky. Bonus dostávají klienti za každý měsíc, ve kterém alespoň 5x zaplatí platební kartou v objemu minimálně 5 000 Kč. Za založení a vedení tohoto konta se neplatí žádné poplatky a samozřejmě ho můžete ovládat i přes přímé bankovnictví.

Spořící účet u ČSOB

Dva druhy spořících účtů poskytuje svým klientům Československá obchodní banka. Jedná se o ČSOB Spořicí účet a ČSOB Spořicí účet s prémií. Základním typem spořícího účtu je ČSOB Spořicí účet, který můžete mít vedený nejen v českých korunách, ale i v zahraničních měnách (eura, dolary, franky nebo libry). Pokud už u ČSOB máte běžný účet, máte možnost si nastavit částku, po jejímž překročení vám budou další peníze automaticky posílány na spořící účet, a tím pádem i lépe úročeny. K založení spořícího účtu stačí jen platný občanský průkaz, u cizinců pak cestovní doklad. ČSOB Spořící účet s prémií je pak specifickým a unikátním produktem, který kombinuje klasický spořící účet a termínovaný vklad. Kromě základního úroku u tohoto účtu dostáváte také speciální úrokovou prémii. Vedení tohoto účtu je zdarma a v případě potřeby máte peníze kdykoliv dostupné. Účet můžete ovládat i přes internetové bankovnictví a úroky jsou připisovány čtvrtletně v případě základního úroku a pololetně u úrokové prémie.

Spořící účet u Fio banky

Spořit svoje peníze si můžete i u čím dál oblíbenější Fio banky. Ta má ve své nabídce spořící účet Fio konto, který nabízí vyšší úroky než běžný účet. Jinak jsou podmínky podobné jako u běžného Fio účtu, tzn. minimální zůstatek je 100 Kč, založení, vedení i zrušení účtu je úplně zdarma, stejně jako veškeré domácí příchozí i odchozí platby nebo trvalé příkazy. Zdarma dostanete i bezkontaktní platební kartu MasterCard Debit PayPass a nic neplatíte ani za vklad hotovosti na pobočce nebo výběr na pobočce nad 1000 Kč. Spořící účet Fio konto si můžete založit na některé z více než 70 poboček Fio banky a nebo si o něj můžete zažádat on-line prostřednictvím internetu. Pokud jde o úrokové sazby, tak v dubnu 2013 byla u spořícího účtu pro fyzické osoby v českých korunách její výše 0,60 %, v případě účtu v eurech 0,40 %. U právnických osob to pak bylo 0,40% u účtu vedeného v eurech a 0,15% v případě českých korun. Všechny vklady na spořících účtech jsou samozřejmě ze zákona pojištěny.

Spořící účet u mBank

Hned dva typy spořících účtů nabízí svým klientům mBank – jedná se o spořící účet eMAX a spořící účet eMAX plus. Spořící účet eMAX je účet, ke kterému můžete dostat i platební kartu. Výhodou jsou, stejně jako u běžného účtu u této banky, nulové poplatky za založení a vedení účtu, příchozí i odchozí platby, vedení platební karty nebo měsíční elektronické výpisy. Spořící účet eMAX si můžete založit i on-line a k jeho přednostem patří i to, že je bez výpovědní lhůty. Přístup k účtu pak máte nonstop po celý rok díky internetovému a mobilnímu bankovnictví. U spořícího účtu eMAX plus pak na jednom ze svých kont můžete mít úrokovou sazbu až 2 % ročně – tato výhodná sazba platí pro jeden vámi zvolený účet eMAX plus. Podmínkou této sazby je ale zůstatek max. do 100 000 Kč a platební transakce kartou nebo na internetu v minimálním objemu 4000 Kč.

Spořící účet u Air bank

Mezi největší výhody spořícího účtu od Air bank patří jejich TOP3 garance – Air bank svým klientům zaručuje, že úrok na jejich spořícím účtu bude vždy patřit mezi tři nejvyšší na českém trhu. Od 1. srpna 2013 se pak tato garance bude vztahovat pouze na vklady do výše jednoho milionu Kč. Vklady nad tuto částku budou úročeny o něco nižší sazbou. V současné době činí úroková sazba u Air bank 1,80 % ročně.

K dalším plusům spořícího účtu Air bank patří to, že peníze si můžete kdykoliv převést na svůj běžný účet a přístup ke spořícímu účtu máte i přes internetové a telefonické bankovnictví. Kromě českých korun můžete mít spořící účet vedený také v amerických dolarech nebo eurech. Účet si můžete založit nejen na pobočce, ale i on-line, případně si nechat poslat smlouvu poštou nebo přes kurýra. Zajímavou výhodou spořícího účtu Air bank je spoření do obálek. V účtu si můžete vytvořit až deset samostatných virtuálních obálek, které si můžete pojmenovat a případně si i napsat, kolik u které chceme našetřit. Prostřednictvím grafů pak máte možnost sledovat, kolik máte v jednotlivých obálkách našetřeno. Vklady ve všech obálkách se úročí dohromady.

Spoření na důchod

Kromě běžných spořících účtů nabízejí české bankovní i nebankovní instituce také možnost důchodového spoření. Např. u České spořitelny si můžete šetřit na důchod jak ve druhém, tak ve třetím pilíři. U druhého pilíře si můžete i vybrat ze čtyř důchodových fondů – důchodový fond státních dluhopisů, konzervativní, vyvážený a dynamický. U třetího pilíře pak patří mezi výhody možnost získat státní příspěvek ve výši až 2760 Kč ročně nebo možnost snížení daňového základu. Na důchod si ale můžete spořit i jinými, méně obvyklými způsoby. Jedním z nich je spoření ve zlatě, které je osvobozeno od daní a nepodléhá inflaci.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!