KB.cz


Jednou z největších a nejznámějších bankovních institucí, které působí v České republice je KB.cz. Banka je akciovou společností a je vlastněná francouzskou obchodní bankou Société Genérále, která patří mezi tři nejstarší francouzské banky. Kromě České republiky působí Komerční banka také na Slovensku. V roce 2011 využívalo služeb Komerční banky 1,6 milionu zákazníků.

KB.cz Moje banka je online banking nové generace. Aktuální kurzovní lístek ČNB.

Historie Komerční banky

KB.cz vznikla začátkem roku 1990 z bývalé Státní československé banky. Ze začátku byla Komerční banka státním finančním ústavem, ale od března roku 1992 se stala akciovou společností. O tři roky později vstoupila Komerční banka se svými akciemi na mezinárodní kapitálové trhy. V roce 1997 pak česká vláda schválila prodej většiny akcií této banky zahraničnímu investorovi. Důležitým milníkem byl rok 2001, kdy došlo k prodeji podílu francouzské skupině Société Genérále, která je dodnes většinovým vlastníkem Komerční banky. Roku 2006 pak KB převzala i stavební spořitelnu Modrá pyramida a rozšířila tak pole svojí působnosti i do této oblasti. Za dobu svého působení na českém trhu už Komerční banka získala celou řadu ocenění – v roce 2005 to byla prestižní cena Banka roku od firmy MasterCard a stejné ocenění získala i v roce 2011.

Běžný účet u Komerční banky

Základní běžný účet nabízí Komerční banka pod názvem Můj účet. Jeho součástí je běžný účet v českých korunách s elektronickým výpisem, přímé telefonické, internetové i mobilní bankovnictví a  samozřejmě také platební karta, ke které banka poskytuje i cestovní pojištění. Kromě těchto základních služeb si však klienti Komerční banky mohou do balíčku přidat i další produkty tak, aby výsledný balíček plně odpovídal jejich požadavkům a potřebám.

Komerční banka pro mládež a studenty

Pro mladé lidi nabízí KB.cz speciální druh účtu s názvem G2.2. Je určeno mladým lidem ve věku od 15 až do 30 let (při splnění určitých podmínek). Co všechno tento produkt nabízí? Balíček služeb G2.2 nabízí běžný bankovní účet vedený v českých korunách s pravidelným měsíčním elektronickým výpisem. Další součástí je elektronická embosovaná debetní karta spolu s cestovním pojištěním. Součástí je také přímé bankovnictví a výběry z bankomatů Komerční banky zdarma. Příjemným bonusem navíc je i jeden výběr zdarma z bankomatů v zahraničí. Dalším benefitem pro studenty je pak Studentský bonus 333 Kč. Tento bonus bývá vyplácen pravidelně každý rok v září a mají na něho nárok majitelé studentského konta, kteří pravidelně alespoň jednou měsíčně platí svojí kartou, dobíjí kredit mobilu přes bankomat nebo posílají platby přes internetové bankovnictví. Pro studenty středních a vysokých škol pak Komerční banka nabízí úvěr Gaudeamus. Tento úvěr je určen výhradně studentům a je poskytován vy výši od 20 000 až do 600 000 Kč. Studenti vysokých nebo vyšších odborných škol ho mohou použít úplně na cokoliv, středoškoláci pak výhradně na úhradu školného. Půjčka se pak splácí z běžného účtu, který má student u Komerční banky vedený (takže např. z konta Gaudeamus).


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!